Lustro

Autor: Ludwig van Goth, Gatunek: Poezja, Dodano: 07 listopada 2017, 05:39:26

Witam po przerwie.

Wiersze w nowej muzycznej oprawie w klimatach lat 80 w nurcie cold wave, goth, a nawet new romatic.

Na początek utwór "Lustro".

 

https://youtu.be/ZwbwxRgfaok

Komentarze (11)

 • https://youtu.be/ZwbwxRgfaok

 • Dobre

 • poziom współczesnej muzyki rozrywkowej w Polsce, jak i wszędzie indziej, jest bardzo niski. na tym tle zalinkowana piosenka jest bardzo dobra. właściwie od strony czysto jakościowej nie ma żadnych przeciwwskazań by utwór ten, jak i poprzednie waszego projektu przebiły się do mainstreamu, czyniąc z was gwiazdy. potrzebny jest tylko odpowiedni manager. (wieweit ich weiß)

  potrzebujecie jednak własną historię, a szczególnie ty, jako lider zespołu. bez własnej legendy będzie trudno się przebić. w pierwszej chwili narzuca się, żebyś dokonał coming- outu i przyznał się do homoseksualnych skłonności. szybko zrobiono by z ciebie gwiazdę. jednak najprawdopodobniej gejem nie jesteś, okłamywanie fanów mogłoby wywołać dyskomfort, no i mogłoby wyjść w końcu na jaw. co więcej, na tym patencie, wypłynęło już tylu różnej jakości celebrytów, że chyba nie do końca jest jeszcze na to popyt.

  ja bym poszukał czegoś bardziej oryginalnego. nie za bardzo, oczywiście. przesadna wyjątkowość sugerowałaby niezależność i niepokorność. a takie cechy mogłoby zniechęcić już na wstępie do ciebie, tych, którzy rozdają karty na rynku muzycznym. mogłyby zrodzić się obawy, co do zakresu potencjalnej sterowności i dyspozycyjności. wybacz, ale poniekąd wasza twórczość jest właśnie taka - dobra, ale nie szczególnie wyjątkowa. nota bene, ten kawałek spodobał mi się także w efekcie zamierzonego bądź nie, podobieństwa do znanego utworu Grzegorza Ciechowskiego i Republiki.

  uderzyłbym w antyklerykalizm. to lepsze, bo tobie jako zadeklarowanemu antyklerykałowi z większą swobodą przyszłoby na pewno dopasowanie się do wykreowanej legendy. dajmy na to, w młodości byłeś molestowanego przez wikarego i obecnie muzyką wyrażasz bunt przeciw skostniałemu społeczeństwu. albo jeszcze lepiej, nie tyle sam byłeś molestowany, co byłeś świadkiem molestowania i poniosłeś tego negatywne konsekwencje. tak lepiej. trudno będzie to zweryfikować. coś tam widziałeś, coś tam słyszałeś. ciężko będzie ewentualnie podważyć autentyczność traumatycznego doświadczenia. niech molestowaną przez wikarego będzie raczej dziewczynka (np: ta która rzuca kwiatki na procesji bożociałowej). nie stawiałbym na ministranta, bo to już jest oklepane, co więcej mógłbyś stać cię twarzą środowisk LGBT. no a wiesz, to już powoli jest u nas passe. "ciemny lud" nie kupił tego zgniłego jabłka.

  legendę już masz. wyruszaj na podbój list przebojów. za kilka lat widzę cię z Fryderykiem w ręku, na Top Trendy, może nawet z nagrodą odkrycia roku Gazety Wyborczej.

  pozdrowienia

 • i powodzenia

 • borowik, "Ludwig van Goth" to mój indywidualny projekt. Co do reszty, to się nieźle pośmiałem, choć gorycz jakiejś części prawdy z tych wywodów wylewa się ku posmutnieniu. Ale tak źle nie jest. Większość artystów docenianych jest za coś innego niż bycie w LGBT, wyrażanie zachwytu nad prowadzącą w danym okresie partią polityczną czy robienie za koniunkturalny autorytet moralny albo robienie z siebie infantylnego luzaka. Jest pole do wyboru, ale za wszę nie warto się sprzedawać zawsze. Jeśli wyrażać się krytycznie, to szczerze, nie widzę inaczej.

  • julka d
  • 07 listopada 2017, 14:14:14

  bardzo dobry clip

 • pajacyk :) profesjonalne:)

 • Praca nad dykcją - widoczna. Gratuluję.

 • Beatrix, dzięki. Nie miałem problemów z dyrekcją nigdy przy śpiewaniu. Albo problem tkwił w jakości nagrania albo w stresie, nie w samym aparacie mowy.

 • *dykcją

 • Sorki, jeśli tak to odbierałeś, ale nigdy nie miałam na myśli, że masz wadę 'aparatu wymowy'. Kontrola zawodziła i tyle. A jeżeli nie nagrywałeś ponownie i puszczałeś TAKIE w publikę, to chciałam Ci na to zwrócić uwagę, abyś był LEPSZY, bo, w/g mnie, masz co rozwijać.

Musisz być zalogowany, żeby dodawać komentarze. Zaloguj się
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się